Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności

Adeptus Custodes to elitarne i potężne jednostki imperialne w świecie Warhammer 40,000, stworzone przez firmę Games Workshop. Są to strażnicy Cesarza, którzy stoją na straży jego osoby i mają za zadanie chronić Święty Miecz oraz Tajemnicę Portalu, które są kluczowymi elementami w uniwersum tej gry. Adeptus Custodes to jedne z najdzielniejszych i najwybitniejszych wojowników w Imperium Ludzkości.

Adeptus Custodes

Oto kilka kluczowych faktów o frakcji Adeptus Custodes:

  • Strażnicy Cesarza: Adeptus Custodes są bezpośrednimi ochroniarzami Imperatora Ludzkości, który jest uważany za jednego z najważniejszych i najpotężniejszych postaci w świecie Warhammer 40,000. Chronią go ze swojego kosmicznego pałacu na Terra.
  • Elitarne i potężne: Custodes są pod względem umiejętności bojowych i wyposażenia wyjątkowo potężnymi jednostkami. Są wyjątkowo wytrzymali, szybcy i zdolni w walce zarówno w zwarciu, jak i na dystans.
  • Złoty Pancerz i Szermiercze Bronie: Custodes noszą charakterystyczny złoty pancerz oraz posługują się wieloma różnymi rodzajami szermierczych broni, takich jak halabardy, miecze czy inne egzotyczne oręża.
  • Brak masowości: Adeptus Custodes nie tworzą masowej armii, jak wiele innych frakcji w Warhammer 40,000. Są rzadkością i liczbowo ograniczeni, jednak ich indywidualna siła i umiejętności rekompensują to.
  • Legio Custodes: Custodes są organizowani w tzw. Legio Custodes, czyli oddziały składające się z elitarnej straży imperialnej. Dowodzą nimi kapłani-strażnicy, nazywani Kapłanami Zakonu, którzy są zarówno przywódcami militarnymi, jak i duchowymi.
  • Kontrola nad Terra: Custodes mają kontrolę nad pałacem Imperatora na Terra oraz nad samego Cesarza, który jest utrzymywany przy życiu za pomocą mrocznych machin i wręcz boskich technologii.

Adeptus Custodes są jednymi z najbardziej tajemniczych, elitarnych i heroicznych postaci w uniwersum Warhammer 40,000. Ich wyjątkowa rola jako strażników Imperatora oraz ich zdolności bojowe czynią ich fascynującą frakcją w świecie ciągłego konfliktu i zagrożeń.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl